poniedziałek 29 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1415986

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1 stycznia 2023 r.

1. Świętujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to także światowy Dzień pokoju. Nie ustawajmy w naszych modlitwach o pokój w naszych sercach i na całym świecie.

2. Dziś na każdej Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

3. Jutro rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska.

4. W piątek 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Tego dnia Msze św. według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kredy, którą będziemy mogli zabrać do naszych domów, by oznaczyć drzwi naszych mieszkań. Tego dnia, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas post piątkowy. Spowiedź I-piątkowa przed Mszami.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na cele gospodarcze

8. W sobotę odwiedzę chorych w sposługą sakramentalną od godz. 9.00.

7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Posłania”, a w nowym numerze „Niedzieli” m.in. list z misji w Boliwii od s. Agnieszki związanej z naszą diecezją oraz o unikatowym w historii Kościoła procesie beatyfikacyjnym rodziny Ulmów, do którego włączone zostało ich nienarodzone dziecko.