sobota 18 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1423797

III Niedziela Wielkanocna – 23. 04. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Hasło Tygodnia Biblijnego to słowa zaczerpnięte z Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian: „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga?” (1 Kor 11, 22). Dziś przypada także 6. Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcam do rodzinnej lektury Ewangelii wg św. Jana.
  2. W ubiegłą niedzielę w ramach zbiórki na cele charytatywne Caritas zebraliśmy 754 zł. Bóg zapłać za ofiarność.
  3. We wtorek (25 kwietnia) przypada święto św. Marka, ewangelisty.
  4. Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza podczas której modlimy się szczególnie o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
  5. Przez cały okres wielkanocny w niedzielę przed Mszą Świętą o 10.30 będzie odbywała się procesja wielkanocna, bardzo proszę mężczyzn o niesienie baldachimu.
  6. Bóg zapłać Pani Sołtys Grabowa i osobom, które rozebrały dekoracje świąteczne i posprzątały kościół.
  7. Przypominam, że od 7 do 14 maja odbędą się w naszej parafii Misje Święte. Zachęcam do udziału.
  8. Zapraszam do zapisywania się na parafialną pielgrzymkę do Medjugorie, która odbędzie się od 8 do 14 października 2023 r.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. o agresji wśród młodego pokolenia.