piątek 26 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1414698

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - Niedziela Trójcy Świętej - 4 czerwca 2023 r.

1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 10.30 siedmioro dzieci przystąpi do I Komunii Świętej
  1. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do soboty w łączności z Mszą wieczorną, w niedzielę po Mszy o godz. 8.00
  2. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, po Mszy o godz. 10.30 wyruszymy z procesją w kierunku Wałdyk, bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy i okien swoich domów na trasie procesji, proszę także o to to by jak najwięcej feretronów wyruszyło w procesji.
  3. We wtorek i środę o godz. 17.00 próba dla dzieci sypiących kwiatki.
  4. W niedziele za tydzień rocznica I Komunii Świętej, zapraszam obecną czwartą klasę by w albach przyszła na godz. 10.30.
  5. Od piątku rozpoczyna się Oktawa Bożego Ciała, codziennie będzie odbywała się procesja wokół kościoła.
  6. Od jutra rozpoczyna się Biały Tydzień.
  7. Za tydzień kolekta gospodarcza
  8. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się na Ziemi Lubawskiej Marsz dla Życia i Rodziny. Marsze dla Życia i Rodziny organizowane są w celu publicznego świadectwa o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci. Marsz odbędzie się 11 czerwca, po Mszy o godz. 12.00 gromadzimy się na Rynku lubawskim, ruszamy o godz. 13.00. Udamy się marszem na Sanktuarium Matki Bożej Lipskiej gdzie będzie czekał piknik rodzinny z wieloma atrakcjami, zabawami, dobrym jedzeniem i niespodziankami.
  9. Przypominam, że nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 8-14 października, koszt 2300 zł. Zapisać się można w biurze parafialnym
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W nowym numerze „Niedzieli” m.in. o cudach eucharystycznych i o tym jaka jest różnica między odkupieniem a zbawieniem oraz o cudach Małej Arabki. Do nabycia jest także nowe pismo – kwartalnik – „Niedziela.Magazyn”, który jest poświęcony historii Kościoła i odkrywaniu tajemnic wiary. Koszt kwartalnika to 15 zł.