poniedziałek 29 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1416109

I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r.

1 . Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…

2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.. Nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:

Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 17.30.

Gorzkie Żale – w niedzielę po Mszy Św. o godz. 08. 00

2. Za tydzień rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. O godz. 8.00 i 10.30 Msze święte z naukami, o 15.00 Gorzkie Żale z kazanie pasyjnym . W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 Msza Święta z nauką, o godz. 20.30 Apel Jasnogórski.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, zebraliśmy 2080 zł.

4. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

5. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.