niedziela 8 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1472937

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela Zwykła – 28 lipca 2024 r.

1. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji ubiegłotygodniowego wspomnienia Świętego Krzysztofa. Także dzisiaj przypada Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. To wspaniała okazja, aby pomodlić się za nasze Babcie i Dziadków, a także wyrazić im wdzięczność za dobroć ich serca, że zawsze mają czas dla swoich wnucząt. Ofiary zbierana podczas świecenia są przeznaczone na pomoc misjonarzom.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.30, a w sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

3. Święty Franciszek z Asyżu żywił wyjątkową miłość do Maryi, toteż staranną opieką otoczył kaplicę ku Jej czci, zwaną Porcjunkulą. Rocznica poświęcenia tej kaplicy przypada 2 sierpnia i według podania Świety Franciszek otrzymał w niej słynny odpust, który papieże zatwierdzili i rozciągnęli na cały Kościół na dzień rocznicy jej poświęcenia. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie kościoła parafialnego. Korzystajmy z tej łaski darowania kar doczesnych za grzechy już odpuszczone nam w sakramencie pojednania.

4. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska.

5. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

6. W biurze parafialnym można zakupić ikony wykonane przez ojca misjonarza, który głosił u nas kazania w środę popielcowa w cenie 100 zł.

7. Parafialne dożynki odbędą się 25 sierpnia, w tym roku proszę aby mieszkańcy Wiśniewa przygotowali wieniec dożynkowy, mieszkańcy Wałdyk owoce, a mieszkańcy Grabowo chleb. Na dożynki gminne udamy się w tym roku do Mortęg 1 września.