czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477105

Ogłoszenia parafialne XVIII Niedziela zwykła –
 4 sierpnia 2024 r

1. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

2. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Otoczmy modlitwą nasz kraj, podejmujących trud pielgrzymowania, pracy w polu oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

3. We wtorek, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. Pamiętajmy, że każda Eucharystia jest takim naszym wejściem na Górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

4. W piątek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki i patronki Europy, a w sobotę – Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach ku czci tych świętych i wspólnej modlitwy.

6. Parafialne dożynki odbędą się 25 sierpnia, w tym roku proszę aby mieszkańcy Wiśniewa przygotowali wieniec dożynkowy, mieszkańcy Wałdyk owoce, a mieszkańcy Grabowo chleb. Na dożynki gminne udamy się w tym roku do Mortęg 1 września.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza, w zeszłym miesiącu zebraliśmy 2203 zł.

8. Polecam nowy numer Niedzieli.