piątek 20 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477470

Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła
– 25 sierpnia 2024

1. W niedzielę rozpoczynającą ostatni tydzień wakacji Ewangelia przywołuje wyznanie Apostoła Piotra: „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A my uwierzyliśmy i poznaliśmy, że Ty jesteś Świętym Bożym”. Są one jak przynaglenie do zrobienia rachunku sumienia z przeżytego czasu wypoczynku: czy przypadkiem sobie nie pofolgowaliśmy, zwalniając się z niedzielnej Mszy Świętej, z codziennej modlitwy. Warto w kolejny rok szkolny i katechetyczny wejść pojednanym z Bogiem, dlatego przed każdą Mszą Świętą jest okazja do spowiedzi świętej.
  2. Dziś na Mszy o godz. 10.30 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory, 8 września w Mortęgach dożynki gminne.
  1. Jutro przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Mszy Świętej ponowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.
  1. W środę przed wieczorną Eucharystią zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Do zawarcia małżeństwa przygotowują się Arkadiusz Ławicki z Szwarcenowa i Justyna Zabłotna z Wałdyk. Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcia małżeństwa ma obowiązek zawiadomić o tym proboszcza.
  1. Polecam nony numer Niedzieli