piątek 20 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477544

Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2024 r.

1. Wspominany w minionym tygodniu Święty Augustyn z Hippony mówił: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”. Odczytywane i medytowane dzisiaj słowo Boże każe zapytać o hierarchię wartości: gdzie w niej znajduje się prawo Boże, a gdzie nasze ludzkie zwyczaje, przyzwyczajenia. Warto z rozpoczynającym się u najmłodszych nowym rokiem nauki wszystko właściwie poukładać.

2. Dzisiaj przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej.  Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.

3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszamy najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli na Eucharystię o godz. 9.00 podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Za tydzień na Mszy o godz. 10.30 poświęcenie przyborów szkolnych.

4. Za tydzień 8 września w Mortęgach o godz. 14.00 dożynki gminne.

5. Za tydzień również kolekta gospodarcza a na Mszach o godz. 8.00 i 10.30 poświecenie ziarna siewnego z okazji święta Matki Bożej Siewnej.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 17.30, w sobotę odwiedzę chorych od godz. 9.00

7. W zakrystii można zakupić kalendarze misyjne na 2025 rok za 10 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla pomoc misjonarzom. Polecam też nowy numer Niedzieli.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.

W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.