niedziela 19 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1424295

27  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  02.10.2022 r.

Wierność jest całkowitym zaufaniem, które sprawiedliwy pokłada w Bogu. To zaufanie podtrzymuje go nawet w najtrudniejszych chwilach. Ma bowiem świadomość, że to Bóg kieruje losami świata i potrafi wyprowadzać dobro nawet ze zła. Nawet nieszczęścia nie zniechęcają człowieka wiernego, bo ma świadomość, że trudności przemijają, a Bóg trwa wiecznie. Słowo „wiara” oznacza stałość, pewność i zaufanie. Kto ma wiarę, umie przyjmować różne doświadczenia i cierpliwie podążać do przodu. Cokolwiek się wydarzy, wie, że jest w rękach Bożych, zatem w najlepszych rękach. Wiara działa w świecie przez miłość, a jej sprawdzianem jest zdolność podjęcia pokornej służby na rzecz bliźnich.

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 1600. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu.
Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.
O poprowadzenie różańca w kościele proszę:
- w poniedziałki – klasa I i II
- we wtorki – klasa V i VI
- w środy – klasa VII i VIII – katecheza
- w czwartki – klasa IV
- w piątki – klasa III – katecheza
- w soboty – klasa I i II szkół ponadpodstawowych – katecheza

3. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
Rocznica Poświecenia Bazyliki Katedralnej w Toruniu.

5. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania od godz. 1530.
Po Mszy świętej w czwartek zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

6. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1520 i słuchamy spowiedzi.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.170 zł. Za złożone ofiary na kolektę i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

9. Wszelkie dobro, jakie spełniamy w naszej codzienności, ma wynikać z miłości do Pana Boga. Kiedy brakuje nam sił, żeby służyć innym ludziom, z pokorą prośmy Pana Jezusa, aby nas wpierał sowimi łaskami tak, żeby wykorzystać każdą okazję do pomocy potrzebującym.