wtorek 7 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1419184

ZASADY KORZYSTANIA Z CMENTARZA PARAFIALNEGO W SAMPŁAWIE

1. Osoby przebywające na terenie cmentarza zobowiązane są do poszanowania świętości miejsca, zachowania ciszy i szacunku należnego osobom zmarłym oraz dbania o czystość i porządek.
  1. Zarządca cmentarza Parafii św. Bartłomieja w Sampławie nie odpowiada za szkody na grobach powstałe na skutek klęsk żywiołowych, czynników atmosferycznych, dzikich zwierząt, kradzieży i aktów wandalizmu oraz rzeczy pozostawione bez nadzoru, a także za szkody wynikające z zaniedbania i zaniechania. (właściciel jest zobowiązany do dokonania ubezpieczenia nagrobków).
  1. Na terenie cmentarza zakazuje się:
    * zakłócania ciszy, porządku i powagi miejsca,
    * zaśmiecanie terenu w tym wysypywania odpadów poza pojemniki,
    * prowadzenia akwizycji, umieszczania reklam i rozkładania wizytówek,
    * samowolnego wykonywania prac budowlanych i kamieniarskich,
    * zabrania się wrzucania gruzu, odpadów i ziemi po robotach kamieniarsko-budowlanych do pojemników lub pozostawiania tego przy kaplicy czy pod płotem
  1. Na cmentarzu obowiązują opłaty. Zarządca Cmentarza Parafii pobiera opłaty związane z zarządzaniem cmentarza. Wpłaty są przeznaczone na pokrycie funkcjonowania cmentarza: koszty utrzymania porządku na cmentarzu, na opłaty za wodę i energię elektryczną.
  1. Opłaty są pobierane za:
    * pokładnego na 20 lat– 600 zł – ponowienia na kolejne 20 lat – 600 zł
    * rezerwacja miejsca – na 20 lat – 600 zł
    * stawianie nowego pomnika lub wymiany starego pomnika – 10% wartości nagrobka
    W przypadku nieuiszczenia opłaty w terminie grób kwalifikuje się do likwidacji co jest zgodne z obowiązującymi przepisami.