piątek 19 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412042

1  NIEDZIELA  ADWENTU  -  27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. Będziemy pochylać się nad tematem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
Adwent to okres przygotowujący lud chrześcijański na łaski, które zostaną udzielone w obchodach wielkiej uroczystości Narodzenia Pańskiego.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 700. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. W środę, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

5. W sobotę, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. Tego dnia obchodzony jest Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. Będziemy modlić się za wszystkich misjonarzy oraz prosić o nowe powołania misyjne, aby światło Ewangelii docierało do wszystkich ludzi.

6. W niedzielę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych. W czasie Mszy Świętej będziemy polecać wszystkich zmagających się z brakiem pracy i wypraszać im Bożą opiekę.

7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 1530;
Po Mszy świętej w czwartek zapraszam na spotkanie Akcję Katolicką i Caritas.
- w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1515 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- w sobotę po roratach – zapraszam na katechezę klasę III.

8. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 900, proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

9. Dziś po Mszy św. proszę o złożenie ofiar ławkowych za II półrocze 2022 roku.

10. Najbliższa niedziela, 4 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.