piątek 29 marzec 2024

W tym tygodniu: 1921

Od czerwca 2009 r. 1392161

4  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  30.04.2023 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Jutro rozpoczniemy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy, aby odmawiając Litanię Loretańską wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach i domach rodzinnych.

3. Jutro (1 maja) wspominamy św. Józefa rzemieślnika i przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlić będziemy się za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

4. We wtorek (2 maja) przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

5. W środę (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. będą o godz. 800, 930 i 1100. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie o dar jedności i pokoju.

6. W czwartek (4 maja) wspominamy św. Floriana – patrona strażaków. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1700.

7. W czwartek (4 maja) do godz. 1600 – na parkingu – będzie zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

8. W piątek od godz. 800 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

9. Pierwszy piątek miesiąca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1715.

10. Od najbliższej soboty proszę o kwiaty na ołtarze, w godz. od 900 do 1100 lub pół godziny przed wieczorną mszą św.

11. Zapowiedzi przedślubne:
Błażej Pryba – stanu wolnego – zamieszkały w Lubawie
i Karolina Szpanowska – stanu wolnego – zamieszkała w Targowisku Dolnym
(zapowiedź 1.)

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

13. Słuchamy głosu Pana Boga po to, aby nie zgubić drogi do wieczności. Pragniemy iść drogą, którą wyznacza nam Pan Jezus. On będzie nas ochraniał. Pamiętajmy tylko o jednej, ważnej zasadzie: to pasterz prowadzi owce, a nie owce pasterza.