piątek 29 marzec 2024

Od czerwca 2009 r. 1391918

5  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  07.05.2023 r.

1. Znakiem rozpoznawczym wspólnoty uczniów Jezusa jest wzajemna miłość, na którą istnieje ogromne zapotrzebowanie w świecie. Jest to jednocześnie najważniejsze apostolstwo, jakie chrześcijanie mogą spełniać na świecie, i najlepsze świadectwo wiary. Nowe Prawo, które jako swoją ostatnią wolę Jezus daje w Wieczerniku, stanowi również znak jedności we wspólnocie wierzących. Jest nie tyle wynikiem poświęcenia się dla innych, co raczej najgłębszym pragnieniem serca i osobistym zyskiem dla kogoś, kto kocha. Każdy człowiek odnosi bowiem korzyść, gdy jest kochany. Jednak największą korzyść odnosi ten, kto kocha innych, dając im siebie, na wzór Jezusa.

2. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

3. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej Ojczyzny.

4. W sobotę, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską.

5. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela odmawiając Litanię loretańską.

6. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 4.100 zł. Za złożone ofiary na kolektę i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

7. O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało proszę:

- ołtarz I przy figurze NSPJ – parafian z Sampławy pod NML
„Jezus w Eucharystii ofiarą Nowego Przymierza.”

- ołtarz II przy domu p. Ewertowskich – parafian z Sampławy strona Domu Parafialnego
„Jezus w Eucharystii pokarmem i lekarstwem duszy.”

- ołtarz III przy świetlicy – parafianie z Sampławy pod Lubawę
„Jezus w Eucharystii uwielbieniem Ojca.”

- ołtarz IV przy Kościele – parafian z Sampławy strona Kościoła
„Jezus w Eucharystii zadatkiem nieśmiertelności.”

8. Odpust św. Bartłomieja Ap. będzie 27 sierpnia, wieniec dożynkowy przygotują parafianie z Rodzonego.

9. Zapowiedzi przedślubne:
Błażej Pryba – stanu wolnego – zamieszkały w Lubawie
i Karolina Szpanowska – stanu wolnego – zamieszkała w Targowisku Dolnym
(zapowiedź 2.)

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

11. Czasami mamy problem, aby dostrzec działanie Pana Boga wokół nas. Może ciągle jeszcze za mało kochamy naszych bliźnich i dlatego nie widzimy, że Bóg jest w nich obecny!? Trzeba żyć miłością, aby każdy rozpoznał w nas uczniów Pana Jezusa.