wtorek 23 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1413430

6  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  -  14.05.2023 r.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i Ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej Ojczyźnie.

4. W środę zapraszam na godzinę 1600 do sprzątania terenu kościelnego a w sobotę na godzinę 900 zapraszam do sprzątania kościoła przed pierwszą komunią św.

5. W piątek zapraszam do spowiedzi świętej na godz. 1630 – chłopacy z klasy III z rodzicami a o godz. 1715 – dziewczyny z klasy III z rodzicami.

6. W sobotę o godz. 1700 – nabożeństwo przed Pierwszą Komunią św.

7. Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie po Mszy św. Zapraszamy, aby odmawiając Litanię Loretańską wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godzinie 1100 – będziemy przeżywać Pierwszą komunię świętą.

9. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne Bóg zapłać.

10. W ubiegłym tygodniu zostały rozpoczęte prace remontowe na plebanii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

12. Po Zmartwychwstaniu Pan Jezus tłumaczył Apostołom, że musi wstąpić do nieba, aby posłać na świat Pocieszyciela – Ducha Świętego. Szósta niedziela Wielkanocy przygotowuje nas właśnie na te dwa ważne wydarzenia. Duch Święty to kolejny wielki dar od Boga. Jest nam potrzebny do dobrego zrozumienia nauki Pana Jezusa i życia zgodnego z Ewangelią. Pocieszyciel działa szczególnie podczas Mszy Świętej, ożywiając nasze myśli i serca. To właśnie On zanosi każdą naszą modlitwę przez Chrystusa do Boga Ojca. Otwórzmy się więc na działanie Ducha Świętego.
Panu Bogu bardzo zależy, abyśmy szli przez życie zgodnie z powołaniem, które nam wyznaczył. To jest dla nas najpewniejsza droga do nieba. Dobre odczytanie woli Pana Boga nie jest łatwe, dlatego Chrystus do pomocy posyła nam swojego Ducha.