piątek 26 kwiecień 2024

7  NIEDZIELA  WIELKANOCNA;
UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO
-  21.05.2023 r.

Jezus, rozstając się ze swoimi uczniami i błogosławiąc ich, wstępuje do nieba. Zapewnia ich, że również po swoim odejściu zawsze będzie im towarzyszył i wspierał ich swoją mocą, by zdołali świadczyć o Nim. Wniebowstąpienie jest uwielbieniem i wywyższeniem Syna Bożego. Kiedy Pan wstąpił do nieba, zaniósł do Ojca nasze człowieczeństwo, które przyjął w łonie Matki Dziewicy, i nigdy już go nie porzuci. Mamy utkwić w Nim naszą nadzieję, która stanowi dla człowieka moc pośród cierpień, doświadczeń i przeciwieństw. Nadzieja na niebo, do którego nikt z nas nie może wejść wyłącznie o własnych siłach, wynika z przyjęcia w swoim życiu Jezusa, który prowadzi nas do radości swego Ojca.

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

2. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii świętej (10 dziewczyn, 12 chłopców).

3. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę.

4. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

5. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Mszę św. na której będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

6. W piątek od godz. 1730 – zapraszam do skorzystania ze spowiedzi św. przed mszą rocznicową.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Radosław Zieliński – stanu wolnego – zamieszkały w Omulu
i Karolina Neumann – stanu wolnego – zamieszkała w Rakowicach
(zapowiedź 1.)

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

9. Pan Jezus po zmartwychwstaniu wstąpił do nieba i zniknął uczniom sprzed oczu. Nie oznacza to, że nas zostawił. Codziennie daje nam siebie w Komunii Świętej i jest z nami w każdej chwili. Tylko od nas zależy, czy pozwolimy Bogu działać w naszym życiu.