piątek 3 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417123

11  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  18.06.2023 r.

• 1. Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W piątek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwami w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

3. Piątek jest dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 800, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

4. W sobotę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W ciągu roku liturgicznego uroczyście wspominamy tylko dzień narodzin Jezusa, Maryi oraz Jana Chrzcieciela. Sam Zbawiciel określił Jana Chrzciciela mianem „największego między narodzonymi z niewiasty”. Jemu przypadła w udziale misja przygotowania ludzkich serc na przyjęcie Zbawiciela. Niech jego wstawiennictwo wyprasza nam Bożą pomoc i umacnia wiarę w Jedynego Zbawiciela świata.

5. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej.

6. Zapowiedzi przedślubne:
    Dawid Miliński – stanu wolnego – zamieszkały w Lubawie
    i Dominika Kraśnicka – stanu wolnego – zamieszkała w Osowcu
    (zapowiedź 2.)

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

8. Niedzielna Msza Święta jest dla wszystkich wierzących bardzo ważna. To nasze cotygodniowe spotkanie z Panem Jezusem w słowie Bożym i w Komunii Świętej. Bóg pragnie, abyśmy o Nim pamiętali nawet podczas wakacji, które już wkrótce się zaczną. Apostołowie rozpoznali w Jezusie zapowiadanego Mesjasza, Syna Bożego, Nauczyciela, Dobrego Pasterza. Wielu ludzi poznało w Nim Boga jako uzdrowiciela odpuszczającego grzechy i wyrzucającego złe duchy. Dzisiaj Pan Jezus zachęca nas do odpowiedzi na pytanie: Kim jestem dla ciebie?

9. Żeby nasza modlitwa przynosiła dobre owoce, prośmy o Boże miłosierdzie:
    Panie Jezu, który umarłeś na krzyżu za nasze grzechy, zmiłuj się nad nami.
    Chryste, który zmartwychwstałeś dla naszego usprawiedliwienia, zmiłuj się nad nami.
    Panie Jezu, który wstąpiłeś do nieba, aby nas doprowadzić do Ojca, zmiłuj się nad nami.

10. Całe życie poznajemy Pana Jezusa, który zna nas bardzo dobrze. Daje nam siebie w Komunii Świętej i na kartach Pisma Świętego. To od nas zależy, czy zechcemy otworzyć swoje serca dla Niego.