piątek 3 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417144

12  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  24.06.2023 r.

• 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Rozpoczęliśmy czas wakacyjnego odpoczynku. Wszystkim życzymy udanych wyjazdów i urlopów. Niech będzie to czas wzmacniania sił duchowych i fizycznych oraz odkrywania obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

2. We wtorek, 27 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, głównej patronki naszej diecezji toruńskiej.

3. W czwartek, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Piotra i Pawła.

4. Odpust Nawiedzenia NMP w Lubawie – Lipach:
    1 lipca – sobota
    godz. 1600 – Suma Odpustowa
    godz. 1900 – Msza św. z udziałem rolników i ich rodzin
    godz. 2030 – Czuwanie modlitewne młodzieży
    godz. 2230 – Droga Krzyżowa ze świecami
    godz. 2400 – Msza św. o NMP "o północy" i czuwanie przy figurze Matki Bożej

2 lipca – niedziela
    godz. 630 – Godzinki ku czci NMP
    godz. 700 – Msza św. poranna
    godz. 900 – Liturgia pokutna
    godz. 1030 – Suma Odpustowa
    godz. 1500 – Msza św. z udziałem kierowców i ich rodzin z poświęceniem pojazdów
    godz. 1630 – Nieszpory o NMP

5. Zapowiedzi przedślubne:
    Tomasz Krawczyk – stanu wolnego – zamieszkały w Rakowicach
    i Weronika Laskowska – stanu wolnego – zamieszkała w Szczepankowie
    (zapowiedź 1.)

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

7. Niedzielna Msza Święta jest dla wszystkich wierzących bardzo ważna. To nasze cotygodniowe spotkanie z Panem Jezusem w słowie Bożym i w Komunii Świętej. Bóg pragnie, abyśmy o Nim pamiętali nawet podczas wakacji, które już wkrótce się zaczną. Apostołowie rozpoznali w Jezusie zapowiadanego Mesjasza, Syna Bożego, Nauczyciela, Dobrego Pasterza. Wielu ludzi poznało w Nim Boga jako uzdrowiciela odpuszczającego grzechy i wyrzucającego złe duchy. Dzisiaj Pan Jezus zachęca nas do odpowiedzi na pytanie: Kim jestem dla ciebie?

8. Całe życie poznajemy Pana Jezusa, który zna nas bardzo dobrze. Daje nam siebie w Komunii Świętej i na kartach Pisma Świętego. To od nas zależy, czy zechcemy otworzyć swoje serca dla Niego.