czwartek 2 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1417055

13  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  02.07.2023 r.

• Bóg stawia nas w konkretnym miejscu, wśród konkretnych ludzi, z którymi mamy kroczyć do zbawienia. Klucz naszego chrześcijańskiego życia, symbol i syntezę wszystkich naszych życiowych poczynań stanowi „bycie w drodze”. Pokonujemy mniejsze lub większe odległości, aby dotrzeć do upragnionego celu. Podobnie jak Jezus, który zmierza do Jerozolimy. W swojej wędrówce przeżywa różne trudności. Spotyka też kandydatów na swoich uczniów. Każde z tych spotkań z Jezusem ilustruje doniosłość sprawy królestwa Bożego oraz potrzebę oddania się tej sprawie ludzi, którzy mają być jego zwiastunami i głosicielami.

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. Dziś przeżywamy Odpust Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubawie – Lipach. Suma odpustowa o godz. 1030.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
    - w czwartek po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne
    - w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa od godz. 1730 i spowiedź święta.

4. W piątek od godz. 800 odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

5. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.100 zł. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

6. Zapowiedzi przedślubne:
    Tomasz Krawczyk – stanu wolnego – zamieszkały w Rakowicach
    i Weronika Laskowska – stanu wolnego – zamieszkała w Szczepankowie
    (zapowiedź 2.)

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

8. W tym tygodniu patronują nam:
    * w poniedziałek, 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła;
    * w czwartek, 6 lipca – bł. Marię Teresę Ledóchowską, Patronalny dzień Apostolstwa chorych;
    * w sobotę, 8 lipca – św. Jana z Dukli – kapłana.

9. Pan Bóg powołuje wszystkich ludzi do świętości. Ponieważ różnimy się od siebie, mamy inne talenty i cechy charakteru, każdemu wyznacza niepowtarzalną drogę, prowadzącą do zbawienia. Niestety, wiele spraw odciąga naszą uwagę od Pana Boga. Dlatego należy być uważnym i mądrze wybierać to, co sprawia, że nasza wiara jest silniejsza. Mimo wszystko Stwórca nie zmusza do przyjęcia powołania, ale czeka na naszą zgodę. Zaprośmy Pana Jezusa do naszego życia.

10. Wakacje dają nam jeszcze więcej możliwości spotkania z Panem Bogiem na Mszy Świętej. Warto dobrze wykorzystać ten czas, aby odpowiedzieć na powołanie i zbliżyć się jeszcze bardziej do Pana Jezusa.