czwartek 2 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1416946

20  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  20.08.2023 r.

• Bóg pragnie zbawienia wszystkich ludzi. Pokazuje jednak, że Boskie działanie potrzebuje ludzkiej współpracy. Wysiłki wejścia do królestwa Bożego zakładają dobre wykorzystanie czasu, a także troskę o innych. To akceptowanie swojego życia i jego przeciwności, a jednocześnie ufność w moc Bożą. W naśladowaniu Jezusa nie chodzi bowiem o jakąś zewnętrzną pobożność, ale przemienione serce, które okazuje miłosierdzie, łagodność i pokorę.

1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

3. W środę, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

4. W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.

5. W sobotę, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu.

6. W piątek od godz. 800 – odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

7. W piątek o godz. 1700 – zapraszam ministrantów i kandydatów na zbiórkę przed odpustem.

8. W sobotę od godz. 1715 – Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

9. W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci św. Bartłomieja Ap. Parafian z Rodzonego proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego w imieniu Parafii, liturgii Mszy św., dekorację ołtarza polowego, porządki na terenie kościelnym. Podczas sumy odpustowej o godz. 1200 – w naszej modlitwie wyrazimy wdzięczność Panu Bogu za otrzymane dary – zebrane plony.
    Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i niesienia różańca podczas procesji po sumie.

10. Bardzo proszę o składanie darów na stół plebanijny na odpust.

11. W ubiegłym tygodniu do puszek zebraliśmy 1.750 zł. (pomoc dla Słowenii).

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.