czwartek 2 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1416945

21  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  27.08.2023 r.

Serdecznie witam i pozdrawiam wszystkich Parafian i Gości przybyłych na uroczystość odpustową świętego Bartłomieja Apostoła, w łączności z dziękczynieniem za plony. Dlatego szczególnie witam i pozdrawiam Rolników i wszystkich związanych z trudem pracy na roli.

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.

3. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W piątek, 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

6. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.

7. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1715 i możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

8. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

9. W minionym tygodniu zmarł śp. Edmund Gawiński.

10. Najpierw podziękowanie kieruję na ręce Ojca Pawła za modlitwę, wygłoszone Słowo Boże i za przewodniczenie sumy odpustowej.

Wdzięcznym sercem wypowiadam gorące podziękowanie kapłanom z dekanatu za obecność i dla ks. Andrzeja Jankowskiego.
Panu organiście Sławomirowi za oprawę muzyczną, służbie liturgicznej – ministrantom i kandydatom, parafianom zaangażowanym w liturgię i pochód ofiarny zwłaszcza z Rodzonego za wieniec dożynkowy i dekorację.
Dziękuję dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim biorącym udział w procesji. Bóg zapłać.
Swoją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania naszego odpustu parafialnego, zwłaszcza Dobrodziejom i Darczyńcom za złożone dary dla Kościoła i na stół plebanijny. Dziękuję wszystkim uczestnikom dzisiejszej uroczystości odpustowej za wspólną modlitwę.