czwartek 2 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1416832

5  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  04.02.2024 r.

Gdy nam coś dolega, szukamy ratunku i pomocy u lekarza. W niemniejszym stopniu szukamy wsparcia u Jezusa, w którego „ranach jest nasze zdrowie”. Wszechmoc Boga objawia się w tym, że zdolny jest On przywrócić człowiekowi zdrowie zarówno duszy, jak i ciała. Zatem Szymon i Andrzej zapraszają Jezusa do swego domu, aby uzdrowił teściową Szymona. Podobnie i tłum z Ewangelii przynosił swych chorych przed oblicze Jezusa, który „uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił”. Biedą człowieka są choroby i cierpienia, zaś szczęściem zdrowie i pomyślność. Jak niegdyś współcześni Jezusowi, tak i my pragniemy pomyślności i zdrowia dla naszych rodzin i nas samych. Pokrzepieni liturgią słowa, skierujmy nasze myśli ku Jezusowi, który przynosi uzdrowienie.
Jezus modlił się na osobności. Każdy z nas potrzebuje osobistego czasu spotkania z Bogiem. Zawalczmy, w trakcie rozpoczynającego się tygodnia, o czas naszej osobistej modlitwy. W ten sposób będziemy doświadczali bliskości Bożej w codziennych sytuacjach naszego życia.

1. Biblijne czytania, które dziś odczytujemy i medytujemy, przypominają ważne kwestie: że krótkim jest życie człowieka na ziemi i że jest ono ciągłym zmaganiem się ze swoimi słabościami. Dzisiejsze czytania przypominają również, że każdy jest wezwany do głoszenia życiem Ewangelii. Obyśmy dobrze wykorzystywali czas ziemskiej pielgrzymki…

2. W piątek, 9 lutego, będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia. Msza święta o godz. 1600 z udzieleniem sakramentu chorych, po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie.

3. Za tydzień kolekta gospodarcza. W minionym miesiącu zebraliśmy 3.000 zł. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą i na konto parafialne składam serdeczne Bóg zapłać.

4. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.

5. W tym tygodniu patronują nam:

• w poniedziałek, 5 lutego – św. Agata, której wstawiennictwu przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed niebezpieczeństwem ognia;
  • we wtorek, 6 lutego – św. Paweł Miki z 25 towarzyszami – to japońscy misjonarze i męczennicy, którzy w tym dalekim kraju głosili Ewangelię i dla niej ponieśli śmierć;
  • w sobotę, 10 lutego – św. Scholastyka, bliźniacza siostra św. Benedykta, którą cechowały wielka wiara i ufność wobec Pana Boga.