wtorek 7 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1419431

2  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  CZYLI  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO  -  07.04.2024 r.

Ogromnym przywilejem ludzi z kart Ewangelii była możliwość zobaczenia, usłyszenia, a nawet dotknięcia Jezusa. Budowali swą wiarę na fizycznej obecności Pana pośród siebie. Istnieją jednak dwie mylne zasady: „Widzę Jezusa – wierzę w Niego” oraz: „Nie widzę, nie wierzę”. Zredukowanie doświadczenia Boga do sfery zmysłów kończy się z reguły fiaskiem. Przekonał się o tym Tomasz jako jeden z Dwunastu. Brak fizycznej obecności ucznia w Wieczerniku doprowadził Tomasza do zwątpienia w fizyczną obecność Pana. Jezus dopomina się o wiarę ucznia opartą nie tyle na dowodach widocznych dla oczu, lecz na dowodach serca. Są one przeżywane we wspólnocie Wieczernika – nigdy w pojedynkę. Wiara Kościoła z Dziejów Apostolskich potwierdza tę regułę. Niech słowo Boże pogłębi naszą wiarę w obecność Pana pośród nas.
Miłość objawia się w relacjach. Niech prawda o tym, że Bóg kocha każdego z nas – bez względu na nasze słabości i niepowodzenia – pomoże nam w obdarowywaniu miłością tych wszystkich, których spotkamy w trakcie rozpoczynającego się tygodnia.

1. Dzisiejsza niedziela ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego… O ten ostatni tytuł prosił sam Pan Jezus za pośrednictwem Świętej Siostry Faustyny. Od ponad dziesięciu lat tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni… Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego parafialnego CARITASU.

2. Dziś jest zbiórka do puszek na cele dobroczynne. Za przeprowadzenie zbiórki składam serdeczne Bóg zapłać dla Akcji Katolickiej.

3. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

4. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy Tydzień Biblijny. W tym szczególnym Tygodniu, ale nie tylko, zachęcamy wszystkich Parafian do wzięcia Pisma Świętego, jego czytania i medytowania.

5. Za złożone ofiary na kolektę gospodarczą składam serdeczne Bóg zapłać.

6. W sobotę, 13 kwietnia, odbędzie się diecezjalny zjazd ministrantów od godz. 1030 w kościele farnym p.w. Nawiedzenia NMP i św. Anny w Lubawie.
O godz. 1400 będzie Msza święta pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Śmigla i zakończenie zjazdu.

7. Zapowiedzi przedślubne:
Szymon Łątkowski – stanu wolnego – zamieszkały w Lubawie
i Karolina Burzyńska – stanu wolnego – zamieszkała w Targowisku Dolnym
(zapowiedź 1.)

8. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia, abyśmy w naszym otoczeniu stawali się propagatorami szacunku dla każdego ludzkiego życia i byśmy potrafili tak jak Maryja odpowiadać Bogu TAK na Jego plany wobec nas…