piątek 18 październik 2024

Od czerwca 2009 r. 1488847

13  NIEDZIELA  ZWYKŁA  -  30.06.2024 r.

Zgodnie z Prawem żydowskim człowiek dotknięty nieczystością rytualną sprowadzał na siebie duchowe nieszczęście. Owo przekleństwo traktowano jako skutek przekroczenia uświęconego Prawa lub też formę kary Bożej. W perspektywie zbawczej misji Jezusa Święty Marek w piątym rozdziale Ewangelii podejmuje wątek obu nieczystości, które prowadziły ku śmierci rytualnej. Do kategorii przekroczenia Prawa zaliczano dotknięcie się ciała zmarłego. Do kategorii kary Bożej zaliczano wszelką poważną chorobę. Wynika stąd, że martwe ciało córki Jaira było nieczyste, podobnie jak żywe ciało kobiety cierpiącej na krwotok. Chrystus nie brzydzi się człowiekiem i przekracza barierę Prawa. Jezus, jako Pan życia i śmierci, uzdrawia chorą kobietę i daje życie dziewczynce. Prośmy, aby Jezus uzdrowił nasze ciało oraz duszę.

1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.

2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa. Natomiast w środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.
W pierwszy piątek zapraszamy na modlitwę adoracyjną od godz. 1700 i do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację zakończymy nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą wotywną o Sercu Bożym.
W pierwszą sobotę odwiedziny chorych od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych i o pomoc w zorganizowaniu pojazdu.

4. Dziś po Mszy świętej proszę o złożenie ofiar ławkowych za I półrocze 2024 roku.

5. Zapraszamy wszystkich na Różaniec w intencji ojczyzny, narodu, kościoła i naszych rodzin do Sanktuarium MB w Lipach – 1 lipca o godz. 2345.

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie.

7. W tym tygodniu patronują nam:

• w środę, 3 lipca – św. Tomasz, Apostoł, który według tradycji miał zanieść Dobrą Nowinę do Indii, a jego wyznanie wiary winno być dla nas stałą inspiracją;
  • w sobotę, 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, patronka dzieł misyjnych w Polsce, która swoje talenty i zdolności poświęciła dziełu misyjnemu Kościoła, zwłaszcza dla rozkrzewiania wiary w Afryce.