środa 24 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1413621

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA  ŚWIĘTEGO  JANA  CHRZCICIELA  -  24.06.2018 r.

Podziękowania należą się wszystkim, którzy wytrwale zanoszą modlitwy w intencji wytrwania w powołaniu kapłańskim. Módlmy się nadal aby powołanie przyniosło dobre owoce. Patrząc na 25 lat kapłaństwa odczuwam wewnętrzną satysfakcję, że pracowałem w duszpasterstwie i dzięki temu mogłem służyć tym, do których zostałem powołany i posłany. Jubileusz to wdzięczność za samą łaskę powołania, jak również za to, że dzięki tej łasce można się samemu udoskonalić, dążyć do świętości, pomagać innym. W przypadku kapłana to wdzięczność tym wszystkim, z którymi człowiek się spotkał na drodze swojego życia: rodzinie, przełożonym, współbraciom, całej rodzinie parafialnej. Chciałoby się powiedzieć to jedno słowo: Dziękuję, dziękuję Boże, dziękuję wam wszystkim, wśród których i z którymi pracowałem.

W czasie jubileuszu kapłan dzieli się ze wszystkimi radością życia kapłańskiego.

Maryjo – udziel nam Twojej nieustającej pomocy.

1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Wielkość Jana, „największego spośród narodzonych z niewiasty”, może być właściwie odczytana tylko w świetle życia Chrystusa, który sam jest prawdziwą światłością świata.

2. W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msza Święta o godz. 1100. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W przyszłą niedzielę, 1 lipca, rozpoczyna się odpust Nawiedzenia Maryi Panny w Lipach. Początek o godz. 1500 – uroczystymi Nieszporami i procesją do Lip. O godzinie 1600 – suma odpustowa w wigilię uroczystości. W poniedziałek, 2 lipca, w dzień odpustu suma o godzinie 1030. Program uroczystości jest wywieszony na tablicy ogłoszeń.

4. Piesza pielgrzymka na odpust do Lip wyruszy w niedzielę o godz. 1215. Serdecznie zachęcam i zapraszam do licznego udziału. Ochotniczą Straż Pożarną z Targowiska proszę o pomoc w zabezpieczeniu pielgrzymki.

5. Zapowiedzi przedślubne:

Karol Piotr Bieńkowski – stanu wolnego – zamieszkały w Ludwichowie