piątek 19 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1411921

NIEDZIELA  WIELKANOCNA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO  -  21.04.2019 r.

1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

2. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Z serca składam podziękowanie wszystkim, którzy byli zaangażowani w wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Ochotniczej Straży Pożarnej składam serdeczne Bóg zapłać za straż przy Grobie Pańskim. Swoją wdzięczność kieruję do p. organisty Sławomira i scholi, Służby Liturgicznej oraz Parafian, którzy włączyli się w liturgiczne przeżywanie tych pięknych dni.

3. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli Niedzielę Miłosierdzia Bożego – rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na cele dobroczynne. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki proszę Caritas.

4. W minionym tygodniu zmarł: śp. Wacław Ostrowski (Rakowice).

Zwycięzca śmierci piekła i szatana.

Wychodzi z grobu, dnia trzeciego z rana. (pieśń wielkanocna)

Kochani! Życzymy wam – parafianie i goście, aby radość płynąca z Wielkanocnego Misterium wypełniała nasze serca i promieniowała w całym naszym życiu.

Niech to Święto Paschy będzie dla nas momentem osobistego wejścia w komunię z Bogiem i coraz bardziej świadomego przeżywania swojej wiary.

Szczęść Boże!

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja.