piątek 20 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477384

Odpust św. Bartłomieja Apostoła 25.08.2024

Dnia 25 sierpnia 2024 r. obchodziliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową św. Bartłomieja Apostoła w łączności z dziękczynieniem za plony.

O godzinie 12.00 odprawiono sumę odpustową, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Ojciec Jarosław. W tym roku za wieniec dożynkowy i dekorację ołtarza polowego odpowiedzialni byli mieszkańcy Sampławy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wykonały piękny wieniec dożynkowy i w łączności z Radą Sołecką i mieszkańcami przygotowały pochód ofiarny oraz zadbały o oprawę liturgiczną mszy świętej. W pochodzie ofiarnym złożono wieniec dożynkowy z tegorocznych kłosów i plonów ziemi, chleb, owoce i warzywa oraz kwiaty. Do pochodu dołączyli jeszcze mieszkańcy z innych miejscowości należących do naszej parafii, którzy złożyli w darze ofiary pieniężne, komplet bielizny kielichowej, welony na puszki i komunikanty.

W czasie mszy św. dziękowaliśmy Opatrzności Bożej za dary ziemi, za pochylenie się niebios nad ziemią, aby wydała plon obfity. Dziękowaliśmy rolnikom, za podjęcie współpracy z Bogiem w dziele stwórczym, aby nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.

Przyjmij, Panie Boże to dziękczynienie.

Irena Zielińska

25.08.2024