poniedziałek 6 maj 2024

Od czerwca 2009 r. 1419163

Światowy Dzień Chorego

11 lutego Kościół obchodzi liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II w 1992 roku Światowy Dzień Chorego. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi na osoby chore, jak również te, które się nimi opiekują. Jest także efektem zapewnienia lepszej opieki chorym oraz wezwaniem, aby ten jeden dzień w roku poświęcić refleksji i modlitwie za tych, którzy cierpią fizycznie i duchowo. Ojciec Święty Franciszek hasłem tegorocznego XXIX Światowego Dnia Chorego uczynił słowa: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście" (Mt 23,8).

Chorzy i cierpiący z naszej parafii wraz ze swoimi bliskimi włączyli się w powszechną modlitwę Kościoła. W godzinę miłosierdzia zgromadzili się w kościele parafialnym na Eucharystii, podczas której przyjęli sakrament namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Z tej okazji uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej w Sampławie przygotowali własnoręcznie przepiękne laurki z życzeniami dla chorych, którymi zostali obdarowani uczestnicy mszy św.

Akcją przygotowania laurek kierowały nauczycielki p. Kinga Sendobra i p. Agnieszka Fert – Krasula.

Ze względu na pandemię nie mogliśmy zaprosić seniorów na część artystyczną i poczęstunek do szkoły, ale mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku.

Agnieszka Fert – Krasula