poniedziałek 29 kwiecień 2024

• k.zlotowo.jpg
  • k.samplawa.jpg
  • k.lubawa1.jpg

Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu -  19 marca 2023 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości - Lætare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście). Kościół, Nowe Jeruzalem, cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych, łask płynących z Chrztu i Eucharystii, którymi obdarza swe dzieci.
  2. Jutro uroczystość św. Józefa, dzień modlitw za mężczyzn i ojców oraz ich misje w Kościele, rodzinach i świecie , a w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego, dzień Życia oraz dzieła duchowej adopcji.
  3. Za dwa tygodnie w Niedzielę Palmową zapraszam wszystkie dzieci z palemkami na godz. 10.30 przed kościół. Przywitamy uroczyście Pana Jezusa, który będzie wjeżdżał do Jerozolimy machając mu palemkami.
  4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wiekopostnych: w piątek na 17.30 na Drogę Krzyżową, w niedzielę po Mszy o 10.30 na Gorzkie Żale. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  5. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą, zebraliśmy 2763 zł
  6. Spowiedź parafialna, wiekopostna, na którą przyjadą księża z dekanatu odbędzie w poniedziałek 27 marca o godz. 17.00
  7. 31 marca w piątek przed Niedzielą Palmową odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Grabowa
  8. W tym roku, w październiku odbędzie się parafialna pielgrzymka do Medjugorie
  9. Dziś i za tydzień przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  10. Polecam nowy numer Niedzieli