poniedziałek 29 kwiecień 2024

• k.zlotowo.jpg
  • k.grabowo.jpg
  • k.lubawa1.jpg

4  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  -  19.03.2023 r.

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

2. Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP obchodzimy w liturgii w poniedziałek. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 1700. Zapraszamy.

4. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Zapraszamy.

5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej wspólnocie rekolekcje parafialne i szkolne, które poprowadzi o. Andrzej Szorc (redemptorysta).

6. Spowiedzi wielkanocnej będziemy słuchać (z pomocą kapłanów z dekanatu) w środę (29 marca) o godz. 930, 1130 i 1700.

7. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci” – przy ołtarzu św. Mikołaja, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. Dziękujemy za każdy – nawet najmniejszy gest miłosierdzia.

8. Zapowiedzi przedślubne:
Dariusz Banacki – stanu wolnego – zamieszkały w Targowisku Dolnym
i Edyta Agnieszka Licznerska – stanu wolnego – zamieszkała w Lubawie
(zapowiedź 2.)

Miłosz Bartłomiej Staniszewski – stanu wolnego – zamieszkały w Ludwichowie
i Julia Rzentarska – stanu wolnego – zamieszkała w Ludwichowie
(zapowiedź 2.)

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

10. Pan Bóg jest jak Ojciec pełen miłosierdzia. Nawet wówczas gdy popełniamy grzechy i marnujemy łaski, które nam dał, czeka na nasze nawrócenie. Zapewnia nas, że bardzo się cieszy, kiedy do Niego wracamy.