czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477250

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 kwietnia 2022 r.

1. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na dekoracje. W przyszłym tygodniu sprzątanie przejmuje Lubstynek. Przypominam, że sprzęt do sprzątania kościoła znajduje się w starej kostnicy, a klucz od tego pomieszczenia w koszyku w zakrystii.

2. W dzisiejszą Uroczystość Bożego Miłosierdzia pod zwykłymi warunkami można uzyskać odpust zupełny. Między 15.00 a 16.00 po południu pamiętajmy o Godzinie Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do nabycia i lektury Tygodnika „Niedziela”, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów związanych z dzisiejszym świętem.

3. We wtorek na godzinę 15.00 zapraszam osoby dysponujące czasem do pomocy przy demontażu grobu Pańskiego i ciemnicy. W środę na godzinę 17.00 zapraszam na Mszę świętą z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W przyszłą niedzielę w Kościele w Polsce obchodzić będziemy Niedzielę Biblijną oraz Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przed każdą Eucharystią czytać będziemy fragmenty Ewangelii według świętego Łukasza.

5. W czwartek o godzinie 16.00 próba dla uczniów klasy III i ich rodziców przed Uroczystością I Komunii Świętej. W związku z tym proszę, aby rodzice dzieci, które za rok przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca zadbali o wywóz odpadów z kompostownika, uporządkowanie terenu wokół kościoła i gruntowne porządki wewnątrz świątyni.

6. Uruchomiliśmy już internetową paltformę e-cmentarnik. Możemy wyszukać swój grób i sprawdzić dane na stronie: www.cmentarnik.net/zlotowo. Cena całego przedsięwzięcia to 5750zł.

7. Życzę wszyskim parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.