czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477246

III Niedziela Wielkanocna –

1 maja 2022 r.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele dobroczynne. Zebraliśmy 417 zł. Dziękuję parafianom, którzy we wtorek pomagali przy demontażu ciemnicy i grobu Pańskiego oraz przygotowaniu bocznego ołtarza. „Bóg zapłać” rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na dekoracje. Dziękuję za stałą troskę o kwiaty w kościele, o wystrój i porządek na grobie księdza Aleksandra Ruteckiego oraz przy obelisku świętego Jana Pawła II.

2. Trzecia niedziela wielkanocna obchodzona jest w Kościele w Polsce jako Niedziela Biblijna. Inaugurujemy nią Tydzień Biblijny, który ma nas zachęcić do codziennego czytania, słuchania i rozważania Słowa Bożego. Dzisiaj przed każdą Mszą świętą czytamy fragmenty Ewangelii według świętego Łukasza. Włączając się w tą akcję pragniemy podkreślić rolę i znaczenie Pisma Świętego w życiu chrześcijanina. Niech Biblia stanie się podstawową lekturą w każdym katolickim domu.

3. W środę na godzinę 17.00 zapraszam na Mszę świętą z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zainaugurujemy nią kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

4. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy o 17. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Msze święte w porządku niedzielnym. Podczas każdej Eucharystii odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu. Na Mszy świętej o godzinie 12.00 będziemy się modlić w intencji członków Ochotniczej Staży Pożarnej z Lubstynka i Złotowa oraz ich rodzin z okazji liturgicznego wspomnienia świętego Floriana, patrona strażaków. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

5. W pierwszy piątek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta od godziny 16.00. W sobotę od godziny 9.00 nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną.

6. W środę i czwartek o godzinie 17.30 próba dla uczniów klasy III i ich rodziców przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. Dziękuję rodzicom dzieci, które za rok przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swego serca za wywóz odpadów z kompostownika. Proszę o niewrzucanie tam innych śmieci oprócz bioodpadów.

7. Proszę o odbiór “Zwiastunów Różańcowych” w zakrystii.

W poniedziałek o 11 odbędzie się pogrzeb śp. Małgorzaty Tuszyńskiej, zam. w Lubstynie. Wieczny odpoczynek...