czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477248

V Niedziela Wielkanocna – 15 maja 2022 r.

1. Składam serdeczne podziękowanie rodzicom uczniów klasy II za wczorajsze gruntownie sprzątanie naszego kościoła przed Uroczystością I Komunii Świętej. „Bóg zapłać” rodzicom, uczniów klasy III i naszym dekoratorom za piękny wystrój świątyni na dzisiejsze święto.

2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu brali udział w nabożeństwach majowych. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii peregrynację obrazu Św. Rodziny. O 16.00 Eucharystię na przywitanie obrazu odprawi bp Wiesław Śmigiel. Litanię Loretańską odmówimy z ks. Biskupem i dziećmi pierwszokomunijnymi o godz. 17.30. Na godz. 19.30 zapraszam do kościoła na “męski różaniec”, a na 20.00 rodziny na wieczór pojednania, który zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21. W poniedziałek 16 maja o 12.00 Anioł Pański, o 15.00 koronka do Bożego miłosierdzia, a o 16.00 Msza Św. z nabożeństwem majowym i pożegnanie obrazu. Po Mszy u ministrantów możemy nabyć obrazki Św. Rodziny. Duży za 7 zł, a mały za 2 zł.

3. “Biały Tydzień” dla dzieci pierwszokomunijnych od poniedziałku do soboty o 17.00. We wtorek dzieci otrzymają obrazy pamiątkowe z I komunii, w środę dzień misyjny. Po Mszy nabożeństwa majowe.

4. W tym tygodniu w poniedziałek przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. W przyszłą niedzielę o 11 Msza Św. z okazji pierwszej rocznicy I komunii. Zapraszam dzieci z klasy czwartej.

5. Zachęcam do nabycia i lektury Tygodnika Niedziela. W nowym numerze przeczytamy bardzo ciekawy artykuł pt. “Na rowerze z Biskupem”.