czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477268

OGŁOSZENIA NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

12 CZERWIEC 2022

1. W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej parafii o godzinie 07.30, 09.00, 11.00 i 18.00.  Po sumie procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ustawionych kolejno: przy remizie strażackiej, przy krzyżu w kierunku na Grabowo, przy posesjach Państwa Orzechowskich i Pilenc. Bardzo proszę o czynne zaangażowanie się wszystkich parafian w procesję, budowę i demontaż ołtarzy, przystrojenie trasy procesji, o solidarność i sąsiedzkie wsparcie. O niesienie baldachimu i kierowanie ruchem proszę strażaków. Do niesienia chorągwi zapraszam Róże Różańcowe, do niesienia feretronów młodzież. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków oraz chłopców do niesienia różańca misyjnego. Próba dla dzieci w środę o godzinie 19.00. Proszę dzieci o przyniesienie już na próbę w środę po 5 koszyków płatków od kwiatów. Proszę opiekunów dzieci o dołożenie starań, aby dzieci były na niej obecne.

2. W piątek na 17 zapraszam na Msze Św. z udziałem 7 księży z mojego rocznika. Proszę o modlitwę w mojej intencji, za moich kolegów kursowych oraz o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

3. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w 24 –godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Szczególne słowa wdzięczności kieruje do osób, które czuwały w godzinach nocnych. „Bóg zapłać” za wasze świadectwo wiary i poświęcony czas.

Dziś jeszcze czuwają:

12.00 – Wybudowania pod Grabowo i Gaj;
13.00 – Lubstyn,
14.00 – Lubstynek Góra: Soboczyńscy – Marszelewscy;
15.00 – Lubstynek Góra: Górscy - Antas;
16.00 – Lubstynek Dół: Wiśniccy – Truszczyńscy;

4. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. Zachęcam do kupna tygodnika “Niedziela” oraz “Gościa Niedzielnego”. Dziękuję anonimowemu dobroczyńcy za powieszenie nowego uchwytu na flagi na kościele.

5. Serdecznie zapraszam na nabożeństwo fatimskie jutro o godzinie 19.30 do Lip. Przed nabożeństwem, o godz. 19.00 spotkanie pielgrzymów na Jasną Górę. W środę o godz. 17.30 odprawię Mszę Św. O zdrowie dla ks. Dziekana Marcina Staniszewskiego (int. od “Męskiego Różańca), o 18.00 “Męski Różaniec”, a w czwartek o godz. 09.00 odprawię Eucharystię za śp. księdza Aleksandra Ruteckiego w 5 rocznicę jego śmierci.