czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477302

XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.VI.2022.

1. Z całego serca dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa: przygotowali ołtarze, przyozdobili swoje posesje i trasę procesji, wzięli udział w nabożeństwie niosąc baldachim, feretrony, chorągwie, nagłośnienie. Szczególne podziękowanie kieruję do strażaków, członków Żywego Różańca, dzieci sypiących kwiatki, do młodzieży, liturgicznej służby ołtarza, pana organisty i pani solistki oraz administratora naszej strony internetowej. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła w łączności z Mszą świętą o godzinie 17.00. Oktawę zakończymy w czwartek poświeceniem wianków.

2. We wtorek o godz. 11 odbędzie się Msza Św. oraz odsłonięcie tablicy z okazji 102 rocznicy plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu. W Eucharystii będą uczestniczyć władze samorządowe, lokalne i posłowie.

3. W najbliższy piątek obchodzić będziemy w Kościele Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę czcić będziemy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Dziękuję za modlitwę i obecność na Mszy Św. z okazji spotkania mojego kursu. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. „Bóg zapłać” za posługę naszym dekoratorom, osobom troszczącym się o czystość obrusów i bielizny kielichowej oraz pani florystce.

5. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na remont i konserwację naszego kościoła. Zebraliśmy 1807 zł. Cały czas oczekujemy na projekt zagospodarowania ścieżki procesyjnej z uwzględnieniem obniżenia terenu, montażu zbiorników retencyjnych oraz wykonania podjazdu dla wózków i bramy głównej. Eucharystia dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla uczniów i pracowników naszej szkoły w piątek, 24 czerwca o godzinie 8.20. Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić “Niedziele” oraz bardzo dobry miesięcznik dla małźeństw i narzeczonych “Mijujcie się”. Gazety w cenie 8 zł