czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477306

XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022 r.

1. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych błogosławieństwo kierowców i poświecenie pojazdów z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona podróżujących.

2. Bardzo serdecznie dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty.

3. Zapraszam na pielgrzymkę na Jasną Górę od 1 do 12 sierpnia. Zachęcam do udziału zwłaszcza młodzież. Można się zapisać online. Będzie możliwość powrotu z Częstochowy wcześniej zamówionym autobusem za 50zł.

4. We wtorek 26 lipca, w liturgii Kościoła wspominać będziemy świętych Joachima i Annę – rodziców Matki Bożej i dziadków Pana Jezusa. Z woli Ojca Świętego jest to dzień modlitwy za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian. W piątek w liturgii Kościoła wspominać będziemy świętą Martę.

5. Odpust Przemienienia Pańskiego w niedzielę, 7 sierpnia.  Zachęcam do nabycia i lektury Tygodnika „Niedziela”. Proszę o modlitwę w intencjach pielgrzymki oraz za rolników o stosowną pogodę, pomyślny przebieg żniw i obfite plony. Naszym gospodarzom, życzę błogosławieństwa Bożego w pracach żniwnych.

6. Jutro 24.07.2022 od 13.00 nasza rada parafialna wraz z dwoma panami z poza rady będą zbierać po domach składkę na remont naszych organów. W połowie sierpnia mamy do zapłacenia 15 tyś. Zatem proszę, jeśli to możliwe o zbiórkę po 100 zł od rodziny, a osoby mieszkające samotnie po 50 zł. Jeśli mamy w parafii osoby, które nie mają tylu pieniędzy, by wspomóc zbiórkę to proszę śmiało poinformować o tym panów zbierających. Z góry dziękuję za ofiary i zaangażowanie panów z rady i z poza niej. Jeśli by kogoś nie było w domu składkę może później złożyć u Pana Sołtysa.

Jeżeli ktoś z poza parafii chciałby wspomóc zbiórkę na remont organów to prosimy o przelew na konto parafialne nr. 68 8832 0001 1001 0000 2961 0001 - w tytule przelewu proszę wpisać "Remont organów"

Bóg zapłać za każdą ofiarę