czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477260

IV Niedziela Adwentu, 18 grudnia 2022 r.

1. Dziękuje rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty.

2. Poświęcony wigilijny opłatek można nabywać u Pana Organisty po zakończeniu Mszy świętych w kruchcie kościoła.

3. W poniedziałek i wtorek ze względu na spowiedzi w dekanacie Mszy Św. w Złotowie nie będzie. Roraty dla dzieci, młodzieży i dorosłych codziennie o godzinie 17.00. Ostatnie roraty w piątek, 23 grudnia.

4. W sobotę przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Tego dnia zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nie zapomnijmy o czytaniu Ewangelii i o wspólnej modlitwie. Przełamany opłatek niech będzie wyrazem miłości i przebaczenia. Pasterka w Wigilię o godzinie 24.00.

5. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Święte o godzinie 9.00, 11.00. Po Mszy o godz. 11 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd przy żłobku przy akompaniamencie gitary, akordeonu i innych instrumentów. Nie będzie Eucharystii o godzinie 7.30. W Drugie Święto Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu obchodzić będziemy uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto rodzin chrześcijańskich. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

W drugie święto rozpoczynamy wizyty duszpasterskie, proszę o podwiezienie mnie autem na dany odcinek kolędy.

Plan kolęd na najbliższy czas:

26.XII. (poniedziałek), g.14 - Lubstyn

27.XII. (wtorek), g.14 - Gaj i Blombernia

28.XII. (środa), g.14 - nad szosą od państwa Janickich do p. Jacka Licznerskiego

Cały plan kolęd został umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

6. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na kolektę gospodarczą. Zebraliśmy 1875 zł. Kolekta z drugiego święta będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. Zachęcam do zakupu i lektury tygodnika katolickiego “Niedziela”.

7. Dziś od godz. 13.00 nasi strażacy będą rozprowadzać po Złotowie kalendarze strażackie.

Spotkanie wigilijne dla ministrantów i scholi w środę o 18 na plebanii.