czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477257

Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia 2022 r.

1. Dziękuje rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. Kościół zakończył sprzątać Lubstyn. Teraz proszę o odbiór zeszytu, który jest w zakrystii, rodziny z Gaju. Bardzo serdecznie dziękuję państwu Radzimińskim i państwu Wiśniewskim oraz osobom pomagającym za przygotowanie wystroju świątecznego kościoła.

2. Dziś po Mszy o godz. 11 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd przy żłobku. W Drugie Święto Msze Święte w porządku niedzielnym. W tym dniu obchodzić będziemy uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto rodzin chrześcijańskich. Podczas wszystkich Mszy świętych odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. W drugie święto rozpoczynamy wizyty duszpasterskie. Plan kolęd na najbliższy czas:

26.XII. (poniedziałek), g.14 - Lubstyn

27.XII. (wtorek), g.14 - Gaj i Blombernia

28.XII. (środa), g.14 - nad szosą od państwa Janickich do p. Jacka Licznerskiego

29.XII. (czwartek), g.14 - nad szosą od p. Pakalskich do p. Wierzbowskich i Osmańskich

30.XII. (piątek), g.14 - Lubstynek góra

31.XII. (sobota), g.10 - Graduszewo i wyb. pod Omule do p. Biegajskich.

Cały plan kolęd został umieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

Proszę o podwiezienie mnie autem na dany odcinek kolędy.

3. Kolekta z drugiego święta będzie przeznaczona na potrzeby diecezji. Zachęcam do zakupu i lektury tygodnika katolickiego “Niedziela”. We wtorek i środę ze względu na kolędy Mszy Św. w Złotowie nie będzie. Ofiary ze żłóbka przeznaczone są na misje święte.

4. 1 stycznia 2023 r. obchodzić będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to tzw. „święto nakazane”, a więc tego dnia wszyscy mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Eucharystia w Nowy Rok o godzinie 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.30.