czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477258

4 niedziela zwykła, 29 stycznia 2023 r.

1. W tym tygodniu zamontowaliśmy głośnik w kruchcie kościoła oraz został zakupiony nowy mikrofon dla pana organisty.

2. W czwartek 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, w którym modlimy się za zakonników i zakonnice, którzy odnawiają w tym dniu swoje śluby zakonne. Kolekta z tego święta będzie przeznaczona na klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie. Msza Święta w tym dniu o godzinie 17, podczas której pobłogosławię przyniesione gromnice. W piątek o 17 Mszę świętą z błogosławieństwem błażejowym w liturgiczne wspomnienie świętego Błażeja, patrona od chorób gardła.

3. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszam osoby dysponujące czasem do pomocy przy demontażu żłóbka i dekoracji świątecznych oraz do sprzątania kościoła. W pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta od godziny 16.30, Eucharystia o godzinie 17.00. Nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo ze względu na mój wyjazd we wtorek, 31 stycznia, od godziny 9.00.  W tym czasie w tygodniu będzie mnie zastępował ks. Mariusz z Grabowa, a w niedzielę księża z Lubawy.

4. Dziękuje rodzinom z wybudowań nad szosą za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary na dekoracje kościoła.

5. Dzieciom i młodzieży życzę dalszego dobrego wypoczynku podczas ferii.