czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477092

XVIII Niedziela zwykła – 04.08.2024 r.

1. Dziękuję Rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiary na kwiaty.

2. Miesiąc sierpień jest czasem pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od używek, zwłaszcza alkoholu.

3. W niedzielę (11.08.) przeżywać będziemy w naszej Parafii odpust Przemienienia Pańskiego. W tym dniu słowo Boże wygłosi i sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Marcin Furman – wikariusz Bazyliki Katedralnej w Toruniu. Włączmy się jako wspólnota w przeżywanie tej uroczystości.

4. Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca kolekta gospodarcza.

5. Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów i życzę pięknego wypoczynku. Solenizantom i Jubilatom przekazuję najlepsze życzenia. Zmarłych polecam Bożemu miłosierdziu.

6. W tym tygodniu patronują nam:

* we wtorek, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego;

* w czwartek, 8 sierpnia, wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

* w piątek, 9 sierpnia, święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, zakonnicy i

męczennicy, Patronki Europy;

* w sobotę, 10 sierpnia, święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5. W niedzielę (18.08.) o godz. 11.00 będzie oficjalne wprowadzenie mnie w urząd Proboszcza, którego dokona ksiądz Marcin Staniszewski – dziekan dekanatu lubawskiego. Zapraszam już dzisiaj wszystkich do wspólnej modlitwy, o którą pokornie proszę w intencji mojej osoby i Parafii.