czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477089

XIX Niedziela zwykła – 11.08.2024 r.

1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy uroczystość odpustową Przemienienia Pańskiego. Bardzo serdecznie witam ks. Marcina Furmana – wikariusza Bazyliki Katedralnej w Toruniu, który wygłosi dzisiaj dla nas słowo Boże i będzie przewodniczył Mszy świętej odpustowej.

2. Witam wszystkich gości przybyłych, by razem z nami świętować i swoją obecnością oraz modlitwą ubogacić dzisiejszą uroczystość.

3. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej: służbie liturgicznej ołtarza (ceremoniarzom, lektorom i ministrantom); Panu organiście i Pani solistce za oprawę muzyczną; strażakom niosącym baldachim; niosącym feretrony i chorągwie; dzieciom sypiącym kwiaty; rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty, Pani za dbanie o czystość bielizny ołtarzowej i ornatów. Wyrażam również wdzięczność Pani, która podjęła się naprawienia ornatu. Niech Pan wam błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.

4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę gospodarczą.

5. W czwartek (15.08.) przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość nakazana, a więc istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy święte. Msze święte w porządku niedzielnym: 7.30, 9.00 i 11.00. W tym dniu obrzęd błogosławieństwa zbóż, ziół i kwiatów, owoców i warzyw przyniesionych do kościoła na każdej Mszy świętej.

6. Dziękuję za modlitwę podczas Mszy świętych i zachęcam do dalszej modlitwy za naszych bliskich zmarłych jak również w innych potrzebach. Intencje Mszy świętych można zamawiać nie tylko drogą internetową, ale również w sposób tradycyjny w księdze intencji po każdej Mszy świętej w zakrystii bądź w biurze parafialnym.

Przy przepisywaniu wypominek mogło się zdarzyć, że nazwisko bądź imię zostało błędnie odczytane bądź pominięte. Bardzo proszę o zgłoszenie, by dokonać korekty.

7. Dzisiaj o godz. 12.00 odpust ku czci św. Wawrzyńca w Rożentalu.

8. W tym tygodniu patronują nam:

* w środę, 14 sierpnia, wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i

męczennika;

* w sobotę, 17 sierpnia, wspomnienie św. Jacka, prezbitera.