czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477083

XXI Niedziela zwykła – 25.08.2024 r.

1. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. Dziękuję Panu, który poprawił symetryczność gongu przy zakrystii.

2. Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 dzielili ze mną radość wprowadzenia w urząd proboszcza. Radzie Sołeckiej za udostępnienie sali wiejskiej. Za dobre słowa a przede wszystkim za wspólną modlitwę w mojej intencji jak również całej naszej Parafii składam serdeczne Bóg zapłać!

3. Msze święte niedzielne od 1 września będą o godz.: 8.00, 9.30 i 11.00.

4. Zapowiedzi przedślubne: Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

1. Błażej Robert Wierzbowski, stanu wolnego, zamieszkały w Złotowie;

Aleksandra Klaudia Byglewska, stanu wolnego, zamieszkała w Łążku

Zapowiedź II

2. Michał Konoblauch, stanu wolnego, zamieszkały w Lubawie;

Aneta Orzechowska, stanu wolnego, zamieszkała w Złotowie.

Zapowiedź II

Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym duszpasterza.

5. Zostały zakupione 2 lichtarze trójramienne, które znajdują się w głównym ołtarzu.

6. Bardzo dziękuję za dar na Parafię z okazji wprowadzenia na urząd Proboszcza  świec przez moje rodzeństwo wraz z rodzinami. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Dziękuję osobom, które zaangażowały się w wykonanie wieńca dożynkowego (za pomysł, wykonanie) jak również za czynny udział w liturgii słowa, darach ofiarnych. Bóg zapłać. Niech ten wieniec przypomina nam o naszej modlitwie, by nigdy nie zabrakło nam tego chleba powszedniego i byśmy do darów Bożych odnosili się z czcią i je szanowali.

8. Dzisiaj odpust św. Bartłomieja Apostoła w Sampławie. Suma odpustowa o godz. 12.00.

9. W tym tygodniu patronują nam:

* w poniedziałek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny

Częstochowskiej;

* we wtorek, 27 sierpnia, wspomnienie św. Moniki;

* w środę, 28 sierpnia, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora

Kościoła;

* w czwartek, 29 sierpnia, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

10. W poniedziałek (19.08.) zmarł w wieku 90 lat życia i 67 roku kapłańska ks. Tadeusz Wilamowski wieloletni proboszcz w Sampławie, a obecnie jej emeryt. Polecajmy zmarłego kapłana Miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek……