czwartek 19 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1477095

XXII Niedziela zwykła – 01.09.2024 r.

1. Wyrażam wdzięczność rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościół i złożyły ofiarę na kwiaty. Dziękuję za pomoc w zmianie dekoracji i obrusów.

2. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 odbędą się zawody sołtysów i rad sołeckich przy szkole w Złotowie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.

3. W poniedziałek (02.09.) zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą o godz. 8.30 rozpoczynającą rok szkolny i katechetyczny 2024/2025. Pierwszoklasistów proszę o zabranie plecaków, które poświęcę. Rozpocznijmy ten nowy rok szkolny i katechetyczny z Panem Bogiem.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne.

pierwszy czwartek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, będziemy modlić się za powołanych i o liczne święte powołania kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego.

pierwszy piątek od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, będziemy przepraszać Pana Jezusa i wynagradzać Mu za wszystkie nasze grzechu, które ranią Jego Serce.

5. Proszę o zgłaszanie chorych do zakrystii po Mszy świętej bądź telefonicznie, których odwiedzę w sobotę 7 września od godz. 9.00.

6. W niedzielę 8 września przeżywać będziemy dożynki gminne, które odbędą się w Mortęgach. Rozpoczęcie o godz. 14.00 uroczystą Mszą świętą. Szczegóły całego programu na plakacie w gablocie ogłoszeń. Serdecznie zapraszam.

7. Za tydzień kolekta gospodarcza. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 2 289 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Kolekta ta została przeznaczona na uregulowanie zaległości za podatek rolny i od nieruchomości za okres od stycznia do lipca 2024 r. oraz uregulowanie zaległości za wywóz śmieci za okres od marca 2023 do lipca 2024 r.

8. W tym tygodniu patronuje nam:

* we wtorek, 3 września, wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.