sobota 20 kwiecień 2024

Od czerwca 2009 r. 1412129

W Wąbrzeźnie odbyły się dożynki wojewódzko-diecezjalne. Rozpoczęły się od konkursu wieńców dożynkowych i uroczystej mszy świętej. W uroczystościach udział wzieli m.in.: Biskup Diecezji Toruńskiej Wiesław Śmigiel, Marszałek województwa Piotr Całbecki, Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, przewodniczący sejmiku wojewódzkiego, burmistrz Wąbrzeźna, starosta powiatu wąbrzeskiego. Po mszy świętej, około godz. 13.30, do amfiteatru na podzamczu ruszył korowód dożynkowy. Tam odbyła się druga część oficjalnych uroczystości.

W uroczystościał miała zaszczyt uczestniczć trzynasto osobowa delegacja parfii Złotowo jako przedstawiciele Dekanatu Lubawskiego.
"Złotowianie" zaprezenrowali swój tegoroczny wieniec , który dostał wiele pochwał od odwiedzających dożynki.

W przygotowaniu wieńca dożynkowego duży udział miał p. Edward Balewski, Teresa Szynaka oraz Rada Sołecka.

Poniżej fotorelacja z Dożynek Diecezjalnych w Wąbrzeźnie.