niedziela 8 wrzesień 2024

Od czerwca 2009 r. 1472944

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 90. URODZIN
KSIĘDZA KANONIKA TADEUSZA WILAMOWSKIEGO

3 maja 2024 r. w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski zgromadziliśmy się licznie w kościele na mszy św. o godz. 11:00 z okazji 90-tych urodzin księdza Kanonika Tadeusza Wilamowskiego.
Mszę św. w intencji Jubilata odprawił i homilię wygłosił ks. Dziekan dekanatu lubawskiego ks. Marcin Staniszewski. W czasie mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za wieloletnią posługę kapłańską naszego Jubilata oraz prosiliśmy o potrzebne łaski na dalsze lata.

Drogi Księże
Z okazji 90-tych urodzin składamy księdzu najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za Twoją obecność wśród nas.
Życzymy księdzu zdrowia, wytrwałości, spokoju, pogody ducha a przede wszystkim wielu Łask Bożych, mocy Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej.
Szczęść Boże!

Na koniec Eucharystii podziękowania i życzenia Jubilatowi złożyli przedstawiciele Akcji Katolickiej i Caritasu, ministrantów, Rady Parafialnej, Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, KGW oraz delegacji Urzędu Gminy Lubawa.
W czasie tej mszy św. modliliśmy się również o potrzebne łaski dla P. Jerzego Krauzewicza, który tego dnia również obchodził swoje 90-te urodziny.
Po mszy św. Jubilat wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do świetlicy wiejskiej, by tam wspólnie świętować.

W świetlicy wiejskiej gość i przyjaciel Jubilata pochodzący z Targowiska Dolnego – profesor Jan Falkowski odczytał wiersz specjalnie napisany z tej okazji.

Przewielebny Księże Kanoniku!
Dostojny Jubilacie! Nasz Kochany 90-latku

Na sampławskim wzgórzu, piękny kościół stoi,
I od wieków-panoramę Ziemi Lubawskiej stroi.
A w nim rozmodlony, i jak zawsze pełen troski,
Nasz ukochany Jubilat, ks. Tadeusz Wilamowski.

Z dumą przyznawaj się do swojego pięknego wieku,
Bo wiek zawsze świadczy o przeznaczeniu i człowieku.
Twój ogrom wiedzy i kapłańskiego doświadczenia,
Jest dla nas wszystkich godzien pozazdroszczenia.

Dziś więc z wielką wdzięcznością Ci tego gratulujemy,
Za Twoją wielką przyjaźń dla nas – bardzo dziękujemy.
I chociaż masz prawo być wszystkim szczerze przejęty,
Dla nas Księże Tadeuszu jesteś Kochany i prawie święty.

Więc każdy Twój kolejny dzień życia witaj z radością,
A dla nas tak ważną – Twoją trwałą dobrocią i miłością.
Przez dalsze Twe życie idź z uśmiechem zawsze szerokim,
Z wiarą głęboką w sercu i zawsze ciekawym wzrokiem.

Niech Dobry Bóg w dalszych Twych latach Ci sprzyja,
A szczególnie nasza piękna Lipska Pani – Św. Maryja.
Życzymy Ci Księże Kanoniku – wśród wiwatów radości,
Dwustu lat życia, pogody ducha i wszelkiej szczęśliwości.
Amen !

Ewa i Jan Falkowscy, 3 maja 2024 roku

Organizatorami uroczystości byli: KGW, Rada Sołecka, Akcja Katolicka, Caritas, Rada Parafialna i Ks. Stanisław Guzowski

I. Zielińska