czwartek 19 wrzesień 2024

IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO W SAMPŁAWIE
W CZASIE UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWYCH
ŚP. KSIĘDZA KANONIKA TADEUSZA WILAMOWSKIEGO

Ekscelencjo Księże Biskupie, szanowna rodzino, drodzy księżai goście, rodzino parafialna! Jesteśmy tu dzisiaj, aby pożegnać śp. ks. kanonika Tadeusza Wilamowskiego. Przybyliśmy tak licznie, aby w ten sposób wyrazić nasz szacunek i poważanie, jakim księdza darzyliśmy.
W imieniu nauczycieli i pracowników oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie chciałabym serdeczne podziękować księdzu Tadeuszowi za jego długoletnią posługę kapłańską, ale i pracę pedagogiczną, którą sprawował w naszej szkole.
Śp. ks. kanonik był katechetą ponad 30 lat. Uczył nasze dzieci, ale i nas nauczycieli, modlitwy i miłości do Boga. Swoim przykładem pokazywał, jak być człowiekiem niezwykle pracowitym, życzliwym i skromnym, budzącym zaufanie i szacunek otoczenia, jak być prawdziwym nauczycielem z powołania, bezgranicznie oddanym młodzieży.

Księże Tadeuszu, dziękujemy za tę piękną służbę dla wspólnego dobra, którą podjąłeś i pełniłeś przez tyle lat. Dziękujemy za wszystkie szczere, wspaniałe gesty. Pozostaniesz w naszej pamięci jako człowiek wielkiej dobroci, której wielokrotnie doświadczaliśmy. Zapamiętamy te niezliczone ilości krówek, różańce, obrazki przynoszone do szkoły. Przede wszystkim jednak jesteśmy wdzięczni za modlitwę, którą otaczałeś całą społeczność szkolną.
Nawet będąc na emeryturze odwiedzałeś nas, dodawałeś otuchy, wspierałeś dobrą radą. Nie zapominałeś o nas, gdyż edukacja była bliska Twojemu sercu.
My też nie zapomnimy i miarą naszej wdzięczności będzie to, czego nas nauczyłeś – modlitwa i pamięć.
A dobry Bóg niech da Ci w nagrodę wieczny odpoczynek w krainie życia wiecznego.

Hanna Ewertowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej