UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

sobota 30 maj 2020

Statystyki strony

Dziś: 177

Wczoraj: 255

W tym tygodniu: 1416

W tym miesiącu: 9197

Od czerwca 2009 r. 919184

 Dzięki uprzejmości strony https://perlyziemilubawskiej.pl/ możemy prezentować postępy prac konserwatorskich Naszej świątyni.

Bardzo dziekujemy

Złotowo I etap prac konserwatorskich

W pierwszym etapie prac przystąpiono do kompleksowej fumigacji kościoła. Stan wszystkich elementów drewnianych zarówno wyposażenia wnętrza jak i elementów konstrukcyjnych wymagał całościowego gazowania i dezynfekcji.

Równolegle prowadzono kwerendę i prace historyczne, w wyniku których udało się ustalić, iż w 1725 roku miała miejsce budowa kościoła na planie ośmioboku wydłużonego na osi wschód-zachód, zrębowego, oszalowanego, z dachem krytym dachówką holenderką, z trzema szerokimi wejściami, o dwuskrzydłowych wrotach ryglowanych od środka, od zachodu, południa i północy oraz wąskim wschodnim. Kościół posiadał dziewięć otworów okiennych tożsamych z obecnymi. Wnętrze świątyni nakryte było drewnianą, spłaszczoną kolebką (z wizytacji biskupiej z 1787 r. ponadto wiadomo, że pierwotnie malowaną, tak jak chór).

 Kościół pw. Św. Barbary w Złotowie – elewacja południowa oraz wnętrze świątyni  , stan przed pracami konserwatorskimi.

 

elewacja świątyni w trakcie demontażu zniszczonego szalunku.

 prace przy naprawie i wzmocnieniach fundamentów kościoła.

materiał pochodzi ze strony https://perlyziemilubawskiej.pl/