UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

sobota 30 maj 2020

Statystyki strony

Dziś: 174

Wczoraj: 255

W tym tygodniu: 1413

W tym miesiącu: 9194

Od czerwca 2009 r. 919181

 Dzięki uprzejmości strony https://perlyziemilubawskiej.pl/ możemy prezentować postępy prac konserwatorskich Naszej świątyni.

Bardzo dziekujemy  

 

Złotowo – trzeci etap prac

Konstrukcja ścian kościoła wykonana jest z belek o grubości ok. 19-21 cm i zróżnicowanej wysokości. Po odsłonięciu rzeczywistego stanu zachowania drewna, usunięto zdegradowane fragmenty zrębu, który zastąpiono nowymi belkami z drewna iglastego. W ramach III etapu prac zaflekowano spękania i szpary w ścianach oraz zdemontowano okna. Ze względu na bardzo zły stan zachowania drewnianych framug, podjęto decyzję o ich zrekonstruowaniu w drewnie iglastym, odpowiednio zabezpieczonym przed ksylofagami.